V pondělí 4. března se kluci z osmé a deváté třídy vydali na Dolní Bečvu, aby poměřili své basketbalové dovednosti s ostatními školami rožnovského okrsku. Ve skupině jsme podlehli v prvním utkání ŽŠ Videčské, poté jsme však dokázali porazit ZŠ Pod Skalkou i domácí ZŠ Dolní Bečvu, což nám zajistilo postup do semifinále. V něm kluci narazili na ZŠ Zubří. Dramatické utkání rozhodli Zubřané ve svůj prospěch košem v poslední minutě, a tak jsme nakonec obsadili 3. příčku. Z prvenství se radovala ZŠ Zubří, 2. příčku obsadila ZŠ Videčská, 3. místo patřilo nám a 4. místo zbylo na Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm.

Za tento pěkný sportovní výsledek a předvedenou hru zaslouží pochvalu Petr Mičkal, Radek Fabián, Franta Adam, Martin Holiš, Pavel Martinek, Viktor Smetivý z 9. třídy a Filip Pobořil z třídy 8. Rád bych také poděkoval panu Ladislavu Ludvighovi, který kluky coby tělocvikář a bývalý basketbalista mnohému naučil, což bylo na hře našich kluků vidět.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: