Akce, které doplňovaly školní výuku nebo ji nahrazovaly, bylo tento měsíc několik.

Jelikož máme na škole dva tělocvikáře, sportovce tělem i duší, naší žáci zkoušejí poměřit své síly v různých sportovních turnajích. 4. Března hoši 8. a 9. Třídy obsadili 3. Místo v okrskovém kole v basketbalu konaném v Dolní Bečvě. 13. 3. zvítězilo družstvo šesťáků a sedmáků v oblastím kole ČEZ aréně za účasti 64 škol z Moravy. 26.3 se konalo 1. Kolo fotbalového turnaje Coca Cola Cup a naši kluci postoupili po penaltovém rozstřelu s Horní Bečvou do dalšího kola. O den později, 27. Března, vyhrálo družstvo dívek okrskové kolo ve volejbalu a postoupilo do okresního kola, které bude v Hovězí.

Pozadu nezůstala ani kultura. Žáci 1. – 4. třídy byli 4. 3. ve Val. Meziříčí na divadelním představení Maxipes Fík a 11. 3. v Beskydském divadle v Novém Jičíně na muzikálovém zpracované klasické pohádky Obušku, z pytle ven, které se všem dětem moc líbilo. Do rožnovské ZUŠ na výchovný koncert Z pohádky do pohádky zavítali 13. 3. naši prvňáci a o den později jeli na výchovný koncert druháci. Některé děti využily i nabídky kulturní komise a paní M. Bařinové a vyzkoušely si v pátek 15. 3. zdobení kraslic.

Blížící se Velikonoce se projevily ve školní výzdobě, ale také nápadem třeťáků uspořádat velikonoční jarmark.

Úspěšně v soutěžích byli i dva žáci naší školy. Čtvrťačka Katka Fryšarová obsadila 3. místo v literární soutěži místních knihoven O poklad strýca Juráša. Porotě se líbila její próza Dračí vajíčko. Sedmák Lukáš Petružela obsadil 11. místo v okresním kole Zeměpisné olympiády.

11. 3. se sedmáci účastnili besedy na téma Poruchy příjmu potravy se zástupkyní z Poradny pro ženy a dívky.

Pokračuje i činnost souborů Valašenka. Společnému nácviku vystoupení prospěl dvoudenní pobyt na Soláni. Zde také její členové vystoupili v neděli 31. března.

Akce, které doplňovaly školní výuku nebo ji nahrazovaly, bylo tento měsíc několik.

Jelikož máme na škole dva tělocvikáře, sportovce tělem i duší, naší žáci zkoušejí poměřit své síly v různých sportovních turnajích. 4. Března hoši 8. a 9. Třídy obsadili 3. Místo v 140okrskovém kole v basketbalu konaném v Dolní Bečvě. 13. 3. zvítězilo družstvo šesťáků a sedmáků v oblastím kole ČEZ aréně za účasti 64 škol z Moravy. 26.3 se konalo 1. Kolo fotbalového turnaje Coca Cola Cup a naši kluci postoupili po penaltovém rozstřelu s Horní Bečvou do dalšího kola. O den později, 27. Března, vyhrálo družstvo dívek okrskové kolo ve volejbalu a postoupilo do okresního kola, které bude v Hovězí.

Pozadu nezůstala ani kultura. Žáci 1. – 4. třídy byli 4. 3. ve Val. Meziříčí na divadelním představení Maxipes Fík a 11. 3. v Beskydském divadle v Novém Jičíně na muzikálovém zpracované klasické pohádky Obušku, z pytle ven, které se všem dětem moc líbilo. Do rožnovské ZUŠ na výchovný koncert Z pohádky do pohádky zavítali 13. 3. naši prvňáci a o den později jeli na výchovný koncert druháci. Některé děti využily i nabídky kulturní komise a paní M. Bařinové a vyzkoušely si v pátek 15. 3. zdobení kraslic.

Blížící se Velikonoce se projevily ve školní výzdobě, ale také nápadem třeťáků uspořádat velikonoční jarmark.

Úspěšně v soutěžích byli i dva žáci naší školy. Čtvrťačka Katka Fryšarová obsadila 3. místo v literární soutěži místních knihoven O poklad strýca Juráša. Porotě se líbila její próza Dračí vajíčko. Sedmák Lukáš Petružela obsadil 11. místo v okresním kole Zeměpisné olympiády.

11. 3. se sedmáci účastnili besedy na téma Poruchy příjmu potravy se zástupkyní z Poradny pro ženy a dívky.

Pokračuje i činnost souborů Valašenka. Společnému nácviku vystoupení prospěl dvoudenní pobyt na Soláni. Zde také její členové vystoupili v neděli 31. března.

 

 

Sdílet: