5.4. se zase po roce sešli žáci druhé třídy, aby zavzpomínali na pana Andersena.V pátek v 16hod. odpoledne místnost školní družiny navštívili Vochomůrka a Křemílek/tety B.Drdová a Z.Holišová/,aby si s dětmi zahráli zajímavou hru. Původně měla být stanoviště venku, cestou do MLK, ale vzhledem k špatnému počasí se úkoly plnily v místnosti. Účastníci se rozdělili do trojic, vylosovali si název jedné Andersenovy pohádky a pohádkoví kamarádi měli dle vyprávění uhodnout název. Pokud jim to nešlo, směly pomáhat i jiné skupinky a doplnit údajem vždy jedno políčko křížovky. Tak si Křemílek a Vochomůrka postupně poslechli 8 zajímavých příběhů. Spokojeně se pak s námi rozloučili a děti se vydaly do knihovny, kde je již netrpělivě očekávala paní D.Karasová. Nejen že jim povyprávěla o životě pana spisovatele, ale napekla ještě výborné cukroví. To se to poslouchalo, když jim paní B.Drdová procítěně četla neznámou pohádku O sněžence. Ani nemukali a paní Blanka se dočkala velikého potlesku. Za to dětem připravila spolu s paní Dankou a Zdenkou zajímavé soutěže v přenášení míčků, podlézání tyče, hodu kroužkem na cíl, kuželky aj. To už ale bylo půl sedmé a čas vrátit se do školy, kde si každý snědl svou večeři a těšil se na noční hru, kterou pro změnu zorganizovala paní učitelka D.Třeštíková za vydatné pomoci ochotných starších spolužáků T.Buberníka, T.Vičanové a M.Němcové. Tak se dvojičky odvážlivců toulaly temnými chodbami školy, osvětlené jen svíčkami a plnily rozličné úkoly. Pro čekající, aby se nenudili,připravila paní Karasová spousty zajímavých křížovek a doplňovaček.Plni zážitků se pak každý zachumlal do svého spacáku a mohl si při poslechu pohádky nechat něco pěkného zdát.

Je dobře, že i v této hektické době se najdou dobrovolníci, kteří nelitují svého volného času a věnují ho tak záslužné činnosti, jako je výchova malých dětí. Snad se jim to jednou vše vrátí.

 

 

 

Sdílet: