Naši kluci z 6. a 7. třídy se po úspěšné kvalifikaci přes ZŠ 5. května probojovali mezi 64 finalistů ČEZ street hockeye. Velké finále v ostravské ČEZ aréně má nekompromisní pravidla – hraje se vyřazovacím systémem hned od prvního kola. V něm jsme narazili na ZŠ Jubilejní z Nového Jičína. I přes velké nasazení a snahu byl náš soupeř po závěrečné siréně lepším týmem v poměru 6:3 a nakonec si dokráčel pro bronzové medaile. Tento sportovní projekt, do kterého se zapojují školy téměř z celé Moravy, měl následující stupně vítězů:

1. místo – ZŠ Paskov
2. místo – ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
3. místo – ZŠ Jubilejní, Nový Jičín

Za výborný sportovní výkon se kluci mohli vyfotografovat s pohárem pro mistry české florbalové extraligy a členy vítězného kádru letošního ročníku extraligy 1. SC WOOW Vítkovice. Naši školu reprezentovali a pochvalu zaslouží: O. Dobeš, V. Merta a M. Kapoun z 6. třídy a D. Vachun, L. Petružela, J. Heryán, J. Kubját z třídy 7.

Rád bych také poděkoval panu Zdeňku Petruželovi za ochotu a pomoc při dopravě na tuto akci.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: