Ve středu po přijímacích zkouškách 24. 4. 2013, nás navštívily v rámci občanské výchovy dvě paní z České spořitelny z Rožnova pod Radhoštěm, aby nám řekly něco o bankách. V této dvouhodinové přednášce jsme se dozvěděli, co je to banka a proč vůbec začaly vznikat, seznámily nás s pojmy úvěr, bankovní účet a také, co můžeme udělat s penězi, když jich máme přebytek, nebo naopak, jaké možnosti máme, když je peněz málo a také jaké je využití kreditních karet. Jako brzkým studentům středních škol nám také pověděly o možnosti středoškolské nebo vysokoškolské půjčky. Nakonec na nás čekaly otázky a k povzbuzení našeho snažení o správné odpovědi jsme dostávali bonbony a někteří si dokonce odnesli hrnečky České spořitelny. Tato přednáška byla plná informací a pro mě celkem poutavá.

za zúčastněné Hanka Řezníčková