Ve středu 25. dubna jeli někteří žáci školy na výlet do Prahy. Čekala nás výstava plakátů Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla. Sraz byl v brzkých hodinách na nádraží ve Valašském Meziříčí. Zdárně jsme přežili ranní vstávání před čtvrtou hodinou i cestu rychlíkem do Prahy. Někdo ve vlaku trochu podřimoval, ale už jsme se těšili na zážitky z Prahy. Cesta z hl. nádraží v Praze do Obecního domu nebyla příliš dlouhá a během ní jsme shlédli některé památky Prahy. Na výstavě nás průvodkyně provedla Obecním domem, informovala nás o jeho historii a poté nás provedla výstavou všech plakátů, o kterých nám podrobně vyprávěla. Na závěr jsme všichni ve výtvarné dílně vyráběli záložku ve stylu secese, kterou jsme si mohli vzít na památku domů. Po výstavě jsme podívali ještě na nějaké památky. Viděli jsme Kostel Panny Marie Sněžné a Národní divadlo. Nakonec byl 3hodinový rozchod, kde každý z nás navštívil různá zákoutí Prahy. Na závěr jsme se snažili dostat, co nejrychleji na Hlavní nádraží, na zpáteční rychlík, z důvodu, že některé z nás přišly pozdě na daný sraz. Trochu jsme se přitom v úmorném horku zapotili, ale na nádraží jsme to stihli. Zpáteční cesta byla už veselá. Praha byla samozřejmě krásná a výstavu vřele doporučujeme.

Závěrem za pěknou a vydařenou akci děkujeme paní učitelce Mertové a paní učitelce Mandulové.

 

 

 

Sdílet: