Dne 19. června se žáci 7. ročníku vydali na výstavu U6 – Svět techniky do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. Jednalo se o interaktivní výstavu plnou různých modelů a strojů. Paní průvodkyně, která nás po celé dvě hodiny výstavou prováděla, nám vše postupně předvedla a vysvětlila. Poté jsme si všichni mohli jednotlivé modely vyzkoušet. Děti si zkusily tkaní na stavu, výrobu elektřiny, obrábění dřeva na malém soustruhu, měly možnost vžít se do role výpravčího, řidiče nákladního auta nebo pilota. Závěr výstavy byl věnován dopravním prostředkům. Tady sklidily největší úspěch trenažéry. Kluci si vyzkoušeli např. jízdu na motorce, autem nebo autobusem. Velice zajímavý byl také model ponorky. Kromě samotné výstavy ale určitě stojí za zmínku také prostory, ve kterých je expozice vystavena, a možnosti, které výstava nabízí (množství doplňujících videí, schémat atd.). Takže pokud máte volné odpoledne a nevíte, co s volným časem, určitě si do Ostravy zajeďte, stojí to za to!

 

Šárka Pavlíčková, tř.uč. 7.tř.

 

 

 

Sdílet: