Na přelomu dubna a května 2013 probíhala mezinárodní internetová soutěž v psaní na klávesnici počítače – Intersteno 2013. Letos soutěžilo 1 712 žáků a studentů ze 16 zemí světa, mezi nimi i tři žákyně 8. třídy naší školy – Iveta Fabiánová, Andrea Mičolová a Eva Večerková. Nyní byla soutěž vyhodnocena a holky dostaly diplom se svým výkonem a srovnáním s ostatními. Nejlépe si vedla opět Iveta Fabiánová, tentokrát psala rychlostí 270 úhozů za minutu. Velmi dobrý výkon podaly i zbývající dvě reprezentantky naší školy – Andrea Mičolová dosáhla výkonu 222 úhozů za minutu a Eva Večerková pak 203 úhozů za minutu. Po předchozím úspěchu, kdy získaly certifikát profesionálního ovládání klávesnice, obstály i tentokrát na jedničku. Chci jim popřát hodně podobných úspěchů, v dalších soutěžích pak málo nervozity a mrštné a přesné prsty.

 

Eva Mandulová, vyučující psaní na klávesnici

 

 

 

 

Sdílet: