Ve středu 19.6. vyjeli Valášci z Vidče na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, aby tak zakončili celoroční činnost. Přesto, že bylo horko a cesta na Dolní Paseky daleká, za pomoci paní Ivy Mandulové a Michaely Bařinové proběhly přesuny velmi rychle a hladce. Děti měly čas užít si trampolíny, houpaček, nakrmily ovce a kozu, popř. si koupily něco k pití v místní restauraci. / I když byl pitný režim zajištěn/.Rovněž osvěžení nanukemnebylo k zahození Po příjezdu paní učitelky Smílkové se všichni přesunuli na druhou stranu cesty, kde se zpěvem a krásnými dary rozloučili s dlouholetou vedoucí, která končí svoji činnost ve Valašence a zábava mohla pokračovat. Pod vedením starších kamarádů nachystali dříví, rozdělali oheň. Kdo si opekl vuřt, mohl si hrát s míčem nebo se účastnil soutěží organizovaných I. Mandulovou a M.Bařinovou. Zlatým hřebem ale tak, jako tak zůstalo brodění a cákání v místním potůčku. K pěkné atmosféře přispěla i návštěva pana ředitele Chrásteckého, jeho slova díků za činnost dětí i vedoucích. Měl radost z toho, jak se tu hravou formou utužují vzájemné vztahy mezi dětmi rozdílných věkových skupin /1. – 8.tř./

Za krásné okamžiky dětem i vedoucím děkuje a do dalších let hodně úspěchů přeje D. Halamíková, vedoucí Valašenky.

 

 

Sdílet: