Když nám před nedávnem pan učitel Drda nabídl možnost školního výletu na Slovensko na Malou Fatru s jeho šestou třídou, začali jsme se hrozně těšit. Původně plánovaný termín 6. června se však musel zrušit i přes to, že už jsme byli nedočkaví, kvůli špatnému počasí. Na naše putování jsme se vydali v čele s panem Antonínem Mikulenkou o dva týdny později 20. června na tři dny ve složení: deváťác i s p.uč. Kovářovou, šesťáci s p.uč. Drdou, některé maminky a hosté. Ráno jsme se všichni naskládali do autobusu a s úsměvem se vydali vstříc pěknému počasí a krásnému Slovensku. Už v autobuse vypuklo to správné výletnické nadšení. I přes neuvěřitelné horko jsme si užívali jízdu a vesele si povídali. Dorazili jsme do prvního kempu na Slovensku v Terchové, kde jsme si nachystali věci na první výšlap a odjeli do Janošíkových dier. Strávili jsme odpoledne v nádherné krajině. Kolem nás ze země rostly skály a tekla přenádherně čistá a dobrá voda. Všichni jsme se úspěšně dostali přes celou trasu až zpět k autobusu, kterým jsme se dostali do kempu. Po ubytování v chatkách jsme hned nadšeně naskákali do potoka tekoucího za kempem, zahráli si pár her a večer jsme po zazpívání pěkných písniček u ohně lehli utahaní jak batolata.

Ráno o půl osmé nás vytáhla z postelí vůně vánočky a ovocného čaje. Sbalili jsme si věci, opustili skvělý kemp a odjeli autobusem k lanovce, která nás vyvezla k Velkému Kriváni. Na Kriváni byl dokonalý výhled na údolí a kopce. Foukal celkem vítr, ale nic nemohlo zkazit tak silný okamžik. Kolem poledne jsme sešli k chatě Pod Chlebom, kde na nás čekal oběd s pekelně ostrou polívkou. Cestou dolů jsme dali pořádně zabrat svým nohám. Dorazili jsme do dalšího kempu v Trusalové, kde už na nás čekal autobus i s věci. Opět jsme někteří odvážlivci vletěli do studeného potoku v kempu. Když jsme si zahráli nějaké hry, usedli jsme k táboráku a opekli si špekáčky. Další ráno jsme si opět sbalili své věci a měli jsme se přesunout na výlet do zatopeného lomu, ale kvůli nepříznivým podmínkám jsme změnili plány a skončili jsme v aquaparku Veronika ve městě Rajec, kde jsme zůstali bez mála čtyři hodiny.

Domů jsme se vrátili opálení a plní neskutečných zážitků, o které jsme se hned podělili s rodinou. Moc děkujeme „kapitánovi“ tohoto výletu a to panu Mikulenkovi, který si pro nás vymyslel bezvadný program a večer nám ještě krásně zahrál na kytaru a panu učiteli Drdovi za to, že byl ochotný vzít se svou třídou taky pár veselých puberťáků a dát nám tak krásný poslední školní výlet, který jen završil už tak krásných devět let na této škole. Děkujeme moc.

 

Když nám před nedávnem pan učitel Drda nabídl možnost školního výletu na Slovensko na Malou Fatru s jeho šestou třídou, začali jsme se hrozně těšit. Původně plánovaný termín 6. června se však musel zrušit i přes to, že už jsme byli nedočkaví, kvůli špatnému počasí. Na naše putování jsme se vydali v čele s panem Antonínem Mikulenkou o dva týdny později 20. června na tři dny ve složení: deváťác i s p.uč. Kovářovou, šesťáci s p.uč. Drdou, některé maminky a hosté. Ráno jsme se všichni naskládali do autobusu a s úsměvem se vydali vstříc pěknému počasí a krásnému Slovensku. Už v autobuse vypuklo to správné výletnické nadšení. I přes neuvěřitelné horko jsme si užívali jízdu a vesele si povídali.  Dorazili jsme do prvního kempu na Slovensku v Terchové, kde jsme si nachystali věci na první výšlap a odjeli do Janošíkových dier. Strávili jsme odpoledne v nádherné krajině. Kolem nás ze země rostly skály a tekla přenádherně čistá a dobrá voda. Všichni jsme se úspěšně dostali přes celou trasu až zpět k autobusu, kterým jsme se dostali do kempu. Po ubytování v chatkách jsme hned nadšeně naskákali do potoka tekoucího za kempem, zahráli si pár her a večer jsme po zazpívání pěkných písniček u ohně lehli utahaní jak batolata.
Ráno o půl osmé nás vytáhla z postelí vůně vánočky a ovocného čaje. Sbalili jsme si věci, opustili skvělý kemp a odjeli autobusem k lanovce, která nás vyvezla k Velkému Kriváni. Na Kriváni byl dokonalý výhled na údolí a kopce. Foukal celkem vítr, ale nic nemohlo zkazit tak silný okamžik. Kolem poledne jsme sešli k chatě Pod Chlebom, kde na nás čekal oběd s pekelně ostrou polívkou. Cestou dolů jsme dali pořádně zabrat svým nohám. Dorazili jsme do dalšího kempu v Trusalové, kde už na nás čekal autobus i s věci. Opět jsme někteří odvážlivci vletěli do studeného potoku v kempu. Když jsme si zahráli nějaké hry, usedli jsme k táboráku a opekli si špekáčky. Další ráno jsme si opět sbalili své věci a měli jsme se přesunout na výlet do zatopeného lomu, ale kvůli nepříznivým podmínkám jsme změnili plány a skončili jsme v aquaparku Veronika ve městě Rajec, kde jsme zůstali bez mála čtyři hodiny.
Domů jsme se vrátili opálení a plní neskutečných zážitků, o které jsme se hned podělili s rodinou. Moc děkujeme „kapitánovi“ tohoto výletu a to panu Mikulenkovi, který si pro nás vymyslel bezvadný program a večer nám ještě krásně zahrál na kytaru a panu učiteli Drdovi za to, že byl ochotný vzít se svou třídou taky pár veselých puberťáků a dát nám tak krásný poslední školní výlet, který jen završil už tak krásných devět let na této škole. Děkujeme moc.
Za devátou třídu Eva Petruželová

Na výlet plný slunce, přírodních krás a skvělých zážitků nám finančně přispěli: společnost REMAK, a.s. zastoupená panem Ing.  Janem Měrkou a pan Jiří Jurča.
Materiálně nás podpořili: pan Martin Dobeš a Potraviny Mája.
Všem výše uvedeným patří upřímná slova díků za podporu této akce.
Poděkovat bych také chtěl panu Antonínu Mikulenkovi za skvěle naplánovaný a zrealizovaný školní výlet, který s námi ochotně absolvoval ve svém volném čase.
Pavel Drda

 

 

Na výlet plný slunce, přírodních krás a skvělých zážitků nám finančně přispěli: společnost REMAK, a.s. zastoupená panem Ing. Janem Měrkou a pan Jiří Jurča.

Materiálně nás podpořili: pan Martin Dobeš a Potraviny Mája.

Všem výše uvedeným patří upřímná slova díků za podporu této akce.

Poděkovat bych také chtěl panu Antonínu Mikulenkovi za skvěle naplánovaný a zrealizovaný školní výlet, který s námi ochotně absolvoval ve svém volném čase.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: