Opět začala škola. My, deváťáci, jsme si 2. září vzali pěkně do parády. Protože je to náš poslední školní rok, snažili jsme se, aby bylo zahájení letošního školního roku co nejlepší. Tak jak pro nás je to naposled, tak naopak pro prvňáčky je to poprvé.

Ráno jsme se celí natěšení a zároveň nervózní sešli v 8 hodin před kulturním domem, abychom ještě doladili poslední detaily. Hodinku na to, se celý sál zaplnil dětmi, rodiči, učiteli, paní starostkou a panem ředitelem. A my jsme mohli zahájit náš program písničkou. Po krátké úvodní řeči jak nás, tak pana ředitele Zdenka Chrásteckého a paní starostky Štěpánky Mikulenkové, jsme ještě pronesli pár slov, sehráli nějakou tu scénku a mohlo dojít na to nejdůležitější z celého dne, a to na pasování prvňáčků. Na pódium jsme pozvali našeho pana krále Toma, který si společně se svými pomocníky na pódium volal jednoho po druhém. Každý z nich, byl pasován prvňáčkem a byl mu přidělen rytíř jako jeho ochránce, který mu bude pomáhat po celý školní rok. Mimo to od nás prvňáčci dostali pamětní list, pexeso a nějakou tu sladkost. Poté roli krále převzal náš pan ředitel a na pódium pozval naši novou paní učitelku 1. třídy, Dagmar Plesnikovou. Společně jsme se všichni vyfotili a prvňáčky odvedli za svými rodiči. Na závěr, jsme ještě pronesli pár slov, žákům jsme popřáli úspěšný školní rok, učitelům pevné nervy a všem ostatním hezký zbytek dne. A tak jako jsme se přivítali, tak jsme se také rozloučili. A to písničkou Když jsem já sloužil v našem podání.

 

Fabiánová Iveta

 

 

 

Sdílet: