Ve středu 2. října 2013 si pár žáků naší školy vyjelo do Prahy, kde nás čekala výstava obrazů Alfonse Muchy – Slovanská epopej. Sraz byl v ranních hodinách na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí. Odtud jsme se vydali vlakem do Hranic. V Hranicích jsme po krátkém čekání, nastoupili do vlaku společnosti RegioJet. Kvalita těchto vlaků se s Českými drahami nedala vůbec srovnávat. Někteří z nás cestou do Prahy ještě podřimovali, někteří naopak netrpělivě čekali, kdy přijedeme na Hlavní nádraží. Ve vlaku jsme od společnosti RegioJet dostali láhev vody a možnost objednat si zadarmo jakoukoliv kávu z nabídky. Této služby využili snad všichni. K poledni jsme dojeli na Hlavní nádraží, odkud jsme tramvají přejeli do Veletržního paláce. Zde nás už čekala paní průvodkyně, která nás celou výstavou provázela. Když prohlídka začala, téměř všichni jsme byli ohromeni velikostí obrazů a neskutečným umem pana Muchy. Dozvěděli jsme se, že Alfons Mucha chtěl těmito obrazy shrnout dějiny Čechů a ostatních slovenských národů, což se mu, jak jsme všichni ke konci výstavy uznali, nesmírně povedlo. Po této výstavě nás čekal 2hodinový rozchod, kde každý se svým volným časem zacházel po svém. V sedm jsme odjížděli z Hlavního nádraží zpátky domů. Cesta zpátky byla klidnější, protože jsme byli všichni strašně unavení, ovšem opět nikdo nezapomněl využít nabídek společnosti vlaků RegioJet. Po krátkém přestupu v Hranicích jsme se, něco málo po půl 11, ocitli ve Valašském Meziříčí, kde na každého z nás čekal odvoz domů. Myslím, že můžu tuto akci označit za velmi úspěšnou. Obrovské díky patří p. uč. Mertové, která celou tuto akci zorganizovala a p. uč. Drdovi, který společně s paní učitelkou nad námi celou dobu drželi kontrolu.

 

Iveta Fabiánová
9. třída

 

 

 

Sdílet: