Ve středu 2.10.2013 jsem se se svými žáky, příznivci výtvarného umění, vydala na cestu do Prahy. Cílem naší cesty bylo zhlédnutí obrazového cyklu Slovánská epopej od Alfonse Muchy, který tvoří devatenáct velkoobrazů na téma Slované. Tato plátna jsou dnes umístěna ve Veletržním paláci v Praze-Holešovicích. Celou výstavou nás odborně provázela lektorka Národní galerie, která ke každému obrazu měla velmi poutavý výklad. V závěru si pak ověřila pozornost našich žáků zábavnou hrou. Nutno ještě dodat, že toto nebyl jediný zážitek. Velikým zážitkem byla určitě cesta vlakem z Hranic do Prahy, kdy jsem pro školní akci poprvé využila služeb soukromé společnosti RegioJet, kdy nás kromě bezkonkurenční ceny, velmi překvapily služby nabízené během cesty, ale o tom už žáci určitě informovali. Samozřejmě, že nedílnou součástí naší exkurze bylo i osobní volno v centru Prahy.

Pro mě, jako učitelku, bylo nemilým překvapením, že ti, co se exkurze nezúčastnili, zůstali ten den doma za tiché podpory svých rodičů.

Závěrem chci poděkovat vedení naší školy za umožnění této exkurze.

 

V.Mertová
učitelka výtvarné výchovy

 

Sdílet: