Na začátku měsíce připomněli svátek HALLOWEEN svým jarmarkem páťáci a vychutnali si ho všichni milovníci sladkostí.

11. listopadu směřovali naši žáci 1. – 6. třídy do Valašského Meziříčí na divadelní přestavení O medvědu Ondřejovi, které bylo zdramatizováno kvůli omezení provozu u Hrachovce. Vše jsme však stihli díky řidičům ČSAD.

Děti většinou rády sportují. Proto přivítaly předmikulášský turnaj ve volejbale. V němž byli nejlepší deváťáci. Třeťáci a čtvrťáci zase absolvovali kurs bruslení v Rožnově.

Obzory se žákům otevírají i díky přednáškám. 19. listopadu besedovali s policistou druháci. Šesťáky pak zaujala na obecním úřadu beseda s paní starostkou Štěpánkou Mikulenkovou, která jim zajímavě přiblížila práci obecního zastupitelstva.

V této době mnozí myslí na Vánoce, a proto čtvťáci vyráběli v keramické dílně s paní Cábovou dárky k Vánocům.

Na naší škole proběhlo také školní kolo Olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se ho 6 žáků z 8. a 9. třídy. Zvítězila I. Fabiánová z deváté třídy, druhá byla E. Večerková z 9. třídy a třetí M. Němcová z 8. třídy. Vítězka postupuje do okresního kola.

 

 

Sdílet: