Ve čtvrtek 12. prosince, jsme se slavnostně sešli v jídelně naší školy, abychom společně přivítali dobu Vánoc. Dopoledne jsme předvedli, my jako deváťáci, náš program našim spolužákům, učitelům, paní starostce a panu řediteli. Připomněli jsme si tehdejší zvyky a tradice. Například krájení jablíčka, lití olova, házení papučí nebo svazování štědrovečerního stolu Hlavní myšlenkou tohoto programu bylo, si připomenout všechny svátky, jež se v prosinci slaví a za jakým účelem. Samozřejmě, že nechyběly ani vánoční koledy. Jak české, tak anglické. Odpoledne jsme tentýž program zopakovali, akorát menší změna pro nás byla v tom, že jsme se nepředváděli našim spolužákům, ale našim příbuzným. Myslíme, že se nám toto zpříjemnění vánočního času podařilo navodit. Rozloučili jsme se písní Let it snow a všechny diváky jsme krásně zasněžili. Nakonec jsme všem popřáli krásné Vánoce a klidný vstup do Nového roku.

Iveta Fabiánová

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sdílet: