Protože naše republika má mnoho krásných míst a zákoutí, vydali se naši sedmáci od neděle 15. 6. do úterý 17. 6. 2014 poznávat další z nich, a to CHKO Český kras, konkrétně hrad Karlštejn a okolí. Časné ranní vstávání nám po pětihodinové cestě vlakem vynahradil malebný hrad Karlštejn, který je již od 14. století dominantou tohoto kraje. Nemohli jsme rovněž minout muzeum voskových figurín, kde nás čekalo setkání například s Karlem IV. a jeho manželkami, Rudolfem II., ale také s Vlastou Burianem či Václavem Havlem. Po noci strávené v kempu v Zadní Třebáni jsme se vydali na Malou a Velkou Ameriku a také Mexiko. Tyto vápencové lomy z 19. století, které dříve bývaly cílem politických vězňů, jsou dnes pro svou krásu navštěvovány turisty. Místa známá například z filmu Limonádový Joe jsme vydrželi obdivovat téměř celý den. Posední den našeho výletu patřil návštěvě botanické zahrady při Karlově univerzitě v Praze, ve které jsme se seznámili z množstvím sukulentů, cykasů a dalších rostlin. Doufám, že se výlet všem líbil a příští rok vymyslíme další zajímavou expedici.

Po celou dobu byl našim průvodcem a společníkem pan Antonín Mikulenka. Tímto bych mu rád poděkoval, že i v dnešní uspěchané době se najdou lidé, kteří jsou ochotni svůj čas věnovat dětem.

 

Pavel Drda

 

 

 

Sdílet: