Čtvrtek 16. 10 2014 nebyl pro naše prvňáčky jen tak ledajaký obyčejný den. Byl to „Den jablíčkový“. Děti dostaly už předem za úkol, co všechno mohou do školy přinést. Byly to pohádky, písničky, básničky, obrázky s jablíčkovou tématikou. A abychom nebyli jen u teorie, tak jsme se vlastně učili, co všechno se dá z jablek vyrobit pro radost nebo k jídlu. Nechyběly nám křížalové korále, mošt, přesnídávky, džus, štrúdl a celá spousta jiných výborných moučníků z jablek. Hlavní pak byla soutěž „O nejkrásnější jablíčko“, kde pomáhaly vybírat i děti ze 2. a 9. třídy. Nakonec se na 1. místě umístilo jablíčko Tomáška Kozáka, na 2. Lilinky Parks a na 3. Pepíka Randýska.

Velmi podařená byla jablíčková kočička Elišky Bařákové a nádherné keramické
výrobky od Julinky Cábové.

Myslím, že se nám den velmi vydařil, děti si ho užily, hodně věcí se naučily např. při čtení jablíčkových slabik, počítání jablek atd. a na své si přišly i jejich mlsné jazýčky. Velký jablkový dort Patričky Nerádové jsme museli nechat v ledničce na další den, abychom se měli zase na co těšit.

Všem rodičům bych chtěla velmi poděkovat za pomoc dětem s přípravou na tento projektový den.

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

 

 

 

Sdílet: