V listopadu jsme přesunuli výuku práce se dřevem v 5. třídě naší školy do zámečku Kinských ve Valašském Meziříčí.
 
20.listopadu jsme  se tam tedy rozjeli, abychom si vyzkoušeli výuku trošku jinak. O půl třetí jsme nasedli do linkového autobusu, pak se vydali z autobusového nádraží do zámečku. Zde si nás lektoři rozdělili do tří skupinek. Jedna se seznámila s různými rýdly a nářadím pro opracovávání dřeva. Vyzkoušeli jsme si svou dovednost na dřevěném medailonku. Po výměně skupinek jsme se u druhého stolečku dozvěděli o výrobě barev po domácku. Všichni se však těšili zejména na práci u stolečku třetího, kde jsme si vyráběli dřevěnou, pohyblivou figurku. Pro ty nejrychlejší byly v jiných místnostech připraveny další aktivity. Jedni si zkoušeli malovat dvouručně, jiní modelovat z hlíny, skládat dřevěné mozaiky nebo pracovat se stolařským nářadím.
 
Pěkné výrobky můžeme použít u příležitosti blížících se Vánoc jako vzácné dárky pod stromeček.
 
 
D.Halamiková

Sdílet: