Dne 24. 11. se 3. a 4. třída vydala do Olomouckého Rodasu, kde vyrábějí svíčky, mýdla, voskové pastelky a kosmetiku. Jelikož víme, že děti velice rády vyrábějí netradičním způsobem, obzvlášť mohou-li zapojit svoji fantazii a jemnou motoriku, a když vědí, že budou moci svým výrobkem udělat radost svým blízkým, rozhodli jsme se pro návštěvu této svíčkárny, která právě tento workshop pro děti nabízí. Jak se dětem exkurze líbila, posuďte sami.

Dagmar Hladká, Pavla Smílková

 

„ Do svíčkárny v Olomouci jsme se všichni moc těšili. Ve výrobně na nás čekalo milé přijetí. Nad našimi hlavami poletovali dva papoušci Rózka a Bobo. Sledovali jsme dokument o výrobě svíček a pak jsme si zkusili vyrobit vlastní svíce…..“

Vojtěch Kuběja, 4. tř.

 

 

„ …. Měli jsme připraveny stoly a mohli jsme vyrábět různé druhy svíček. Mě se nejvíce povedly plovoucí svíčky, které vypadají jako skořápky od ořechů. Už se těším, až si svíčky o Vánocích zapálíme…“

Renáta Jaskulová, 4. tř.

 

 

„… Nejvíc mě tam bavilo, že jsem si mohla dát sama do sáčku mořskou sůl a nabarvit svíčky.“

Bára Švajdová, 3. tř.

 

 

„… Dozvěděli jsme se tam,jJak se svíčky vyrábí a jak se zdobí. Poté nám pustili film, v jakém roce se založila svíčkárna a jak se jmenují jednotlivé výrobní stroje. „

Nela Gerlová, 3. tř.

 

 

„ … Celá třída si vyrobila dvě malé a dvě velké svíčky. Já jsem si vyrobila modrou svíčku, kterou si zapálíme ke štědrovečerní večeři.“

Elen Bukovjanová, 3. tř.

 

 

 

 

Sdílet: