Tak už tady zase máme prosinec. Rok utekl jako voda a už abychom se zase těšili na Štědrý den a vánoční svátky. Ale ať nepředbíháme. Nesmíme zapomenout na Mikuláše, který k prosinci samozřejmě patří také.

Už několik let si žáci 9.ročníku pro své mladší kamarády připravují na 5.prosince dopoledne s Mikulášem, anděly a čerty. Ani letošní deváťáci si tuto tradici nechtěli nechat ujít.

Páteční vyučování proto rušilo řinčení řetězů a zvonců. Ti nejmenší o přestávkách šmejdili po chodbách a vyhlíželi Mikuláše. Samozřejmě se ho dočkali, a spolu s ním se za nimi přišli podívat také andělé a umounění čerti. Děti si zazpívaly koledy, některé si zasoutěžily. Byli i takoví, kteří museli s čerty bojovat, protože ti si umínili, že ty nejzlobivější si odnesou na převýchovu. Naštěstí se jim ani tentokrát nikoho odnést nepodařilo…

Š. Pavlíčková

 

 

 

Sdílet: