V pátek 20. března 2015 se prvňáčci vydali do naší knihovny v tomto školním roce už podruhé. Tentokrát je čekala „Cesta kolem světa“. Nejvíce zajímavostí si vyslechli o Austrálii, ale nebyla to beseda jen poslechová. Sami museli následně vyhledávat

 o této zemi různé informace v dětských knížkách a atlasech, pracovat ve skupinkách.

     Po splnění úkolů měli sami možnost zamířit mezi regály plné knížek a časopisů a zjistit, kolik zajímavých titulů si v naší knihovně mohou vypůjčit. Některé děti si zrovna vybraly a odložily knihu, aby si pro ni odpoledne s rodiči už přišli. Většina je už do knihovny přihlášená.

     Nyní je už čeká v červnu poslední společná návštěva knihovny, která bude nejdůležitější. Budou totiž všichni slavnostně pasováni na čtenáře.

 

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

 

 

 

Sdílet: