V pátek 5. 6. 2015 se žáci z 1. třídy konečně dočkali svého slavného dne. Tento den byli totiž v naší knihovně pasováni na čtenáře. Hned ráno jsme se vydali do knihovny, kde na děti čekaly 2 indiánky. Ty nás celým programem provázely. Další zúčastněnou byla také paní místostarostka Milena Dudová. Dětem se velmi líbila krátká scénka z indiánského prostředí. Dále je čekal nelehký úkol, musely ukázat, že opravdu umí číst. Za odměnu jim potom byla předána medaile, knížka, záložky a lízátko. Při slavnostním slibu a pasování museli překonat strach a sáhnout na lebku. Dnes už děti z 1. třídy mají průkazky čtenáře a mohou si tedy kdykoliv zajít do knihovny samy.

     Za hezký program a dárečky bychom chtěli všichni poděkovat všem knihovnicím z Rožnova a našim dětem popřát, aby o prázdninách přečetly už samy hodně knížek.

 

Mgr. Vlaďka Slámová

 

 

 

Sdílet: