V květnu 2015 se uskutečnily dvě exkurze do Prahy – hlavního města České republiky.

První z nich se uskutečnila ve středu 13. května 2015. V rámci této exkurze navštívili zájemci z řad žáků 2. stupně naší školy výstavu „Brána do vesmíru“ v Praze – Holešovicích. Poté následovala prohlídka Národního divadla – prohlédli jsme si vše od sklepů se základními kameny Národního divadla až po jeho terasu s nádherným výhledem. Exkurzi jsme zakončili vyhlídkou z věže Staroměstské radnice. Žáky doprovázely Mgr. Eva Mandulová a Mgr. Šárka Pavlíčková.

V úterý 26. května jsme se vydali opět s žáky 2. stupně naší školy do „stověžaté“ matky měst. Tentokrát jsme začínali výstavou Blanky Matragi – světoznámé módní návrhářky a designérky, která již přes třicet let obléká manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a  magnátů v zemích Perského zálivu  i mnohé evropské celebrity. Výstavou nás provázela sama paní Blanka Matragi, a tak to byl pro všechny zúčastněné příjemný zážitek. Poté jsme si prohlédli interiéry Obecního domu, kde se výstava koná. Vše jsme zakončili prohlídkou výstavy „Secese – vitální umění 1900“. Doprovodem žáků na této výstavě byly Mgr. Vladimíra Mertová a Mgr. Eva Mandulová.

Eva Mandulová, Vladimíra Mertová, Šárka Pavlíčková

 

 

 

Sdílet: