Ráno byla pěkná zima, tak jsem se teple oblékla, vzala kolo a vyrazila ke škole. Tam už bylo spoustu dětí, které už jen čekaly na zahájení. V 7:45 to začalo. Všechny třídy se seřadily do zástupů. Pan ředitel nás přivítal a spolu s p. uč. Ludvighem nás seznámili s průběhem dne. Potom se některé třídy přesunuly na Saharu k plnění prvních tří úkolů. My deváťáci jsme zatím šli do tělocvičny a hráli volejbal. Nakonec přišla řada i na nás, a tak jsme šli na Saharu a splnili tři disciplíny. Jakmile jsme odstříleli vzduchovkou, projeli překážkovou dráhu na kole a odházeli míčky na přesnost, vrátili jsme se ke škole a vzali si kola. Následoval přesun do Stříteže. Tam na nás čekaly další tři disciplíny. Bylo to poznáváni přírody s myslivci, zásady první pomoci u sestřiček a nakonec trojskok. Mezitím bylo spoustu času na to si něco zahrát nebo si popovídat. Na oběd jsme dostali balíček, ve kterém byl chleba s „kuřízkem“, okurek, sladká tyčinka a kofola. My jsme za chvíli vzali kola a jeli se podívat k rybníčku, chvíli jsme si tam povídali a vyfotili se. Potom na hřiště přijela sanitka a všichni se k ní nahrnuli, aby se mohli co nejdřív podívat. Po chvíli se všechny třídy přesunuly na trávník a bylo vyhlášení. Potom už jsme neměli nic na práci, a tak jsme zase vzali kola a vrátili se do Vidče. Opět jsme šli do tělocvičny, natáhli síť a zahráli si volejbal. Pak už byl čas jít domů. Myslím si, že den v přírodě si užili všichni.

 

Radka Jaskulová

 

 

 

Sdílet: