V pátek 9. října jsme jeli do Rožnova na exkurzi do firem Brose a ON Semiconductor.

Ve firmě Brose jsme viděli, jak se vyrábí zámky do aut. Šli jsme do velké haly, kde u výrobních linek pracují lidé, ale například mazání zámků obstarávají roboti. Poté jsme šli do zkušebny, kde zkoušejí, kolik zamčení zámky vydrží při teplotách od – 40°C do 80°C. Zámky z této firmy musí vydržet 300 000 zamčení a odemčení. Poté jsme šli na přednášku o střední škole, která spolupracuje s firmami Brose a Onsemi. (SŠIE a Ř v Rožnově)

Ve firmě ON Semi se vyrábějí čipy do různých přístrojů, například do mobilů, počítačů a jiné elektroniky. Po krátkém vysvětlení, kdo ve firmě pracuje a jak dlouho hledají pracovníky na různá místa, jsme se šli podívat, jak funguje firma. První nám ukázali místnost, kde ve speciálních oblecích pracují s křemíkovými čipy. Následovala přednáška o ON Semi a nakonec jsme si každý vyzkoušeli, jaké je to pracovat v pracovním obleku a přenášet křemíkové desky.

Při odchodu jsme dostali tašku s různými věcmi.

 

Za osmáky napsal Michael Dejmek

 

 

 

Sdílet: