V pátek 11. 12. se 3. a 4. třída vypravila na exkurzi do výrobny skleněných vánočních ozdob Irisa Vsetín. Žáci měli možnost shlédnout, jak taková skleněná vánoční ozdoba vzniká a jakými etapami výroby musí  každá baňka projít, než se dostane k zákazníkům.  Děti viděly foukání baněk , barvení  a ruční  malování, což velice všichni obdivovali. V závěru exkurze měly  děti  možnost nákupu baněk v podnikové prodejně Irisy, kde si všichni nakoupili. Před odjezdem děti obdržely jednu baňku v krabičce jako dárek a památku na exkurzi v Irise. Poté jsme se přemístili do zámku Lešná  u  Valašského  Meziříčí, kde jsme si prohlédli několik zámeckých místností. Každá z nich byla vyzdobena baňkami z Irisy, kterých zde bylo přes 5000 kusů. Viděli jsme tedy baňky různých tvarů, barev  a velikostí.  Celá exkurze se nám všem moc líbila.

 

Pavla Smílková, Dagmar Hladká – tř. učitelky

 

 

 

Sdílet: