Na čtvrtek 26. 11. 2015 se děti z 1. a 2. třídy už dlouho dopředu velmi těšily. Zajeli jsme se podívat na exkurzi do vsetínské Irisy, kde se vyrábějí tradiční skleněné vánoční ozdoby. A protože baňky neodmyslitelně patří k Vánocům a Vánoce jsou nejoblíbenější dobou pro naše nejmenší, tak si opravdu děti přišly na své. Nejenže viděly, jak se taková baňka postupně vyfukuje, stříbří a maluje, ale také si mohly v podnikové prodejně nakoupit ozdoby s sebou domů. Dozvěděli jsme se také, že Irisa vyváží ozdoby do celého světa.

Žáčci byli opatrní, nic na exkurzi nerozbili ani nevylili, takže je musíme pochválit, že se nechovali jako „sloni v porcelánu“. Každý pak dostal ještě na památku jednu vánoční baňku. A už teď se všichni těší, až si ji pověsí na vánoční stromeček.

 

Mgr. Vlaďka Slámová a Mgr. Dáša Plesníková

 

 

 

Sdílet: