„Ve čtvrtek 3. 3. 2016 jsme jeli společně s 1. třídou na výlet do Valašského Meziříčí.  Navštívili jsme tam Ovocentrum, kde nás přivítali klauni. Ti nás pak provedli skladem ovoce a zeleniny. Po prohlídce skladů jsme vyráběli a ochutnávali ovocné špízy. Potom mezi nás přišel i méďa Kubík. Po ukončení exkurze jsme se přesunuli na zámek Lešná. Tam nás přivítala princezna Terezka, která nás provedla celým zámkem. Při prohlídce jsme hráli různé soutěže. Po skončení  jsme jeli autobusem zpět do školy na oběd. Moc se mi to líbilo.“

Nicol Děcká, 2. třída

„V zámku Lešná se mi líbilo, jak jsme si hráli s balancovníkem.“

Aneta Randusová, 2. třída

„Líbila se mi ochutnávka ovoce a na zámku nás prováděla princezna.“

Ben Bajza, 2. třída

„Na zámku v Lešné jsme ohmatávali ovoce a snažili se ho bez zraku poznat.“

David Vaculín, 2. třída

„Nejvíc se mi líbil méďa Kubík. Potom jsme navštívili zámek Lešná, kde byla spousta vycpaných zvířat a jezevec.“

David Cáb, 2. třída

„Nejvíce se mi líbila ochutnávka ovoce, nejraději mám jablíčka. Měli tam super stroj na oškrábání jablek. Navštívil nás i méďa Kubík.“

Matouš Gerla, 2. třída

„Nejvíc se mi líbilo, když se paní převlékla za méďu Kubíka. Byla s ní velká legrace.“

Zuzana Jurčová, 2. třída

„Jeli jsme na výlet. V autobuse jsem seděl s Ríšou. Mohli jsme ochutnat mošt, který mi moc chutnal. Na zámku jsem viděl vlka, orla, lišku, parohy a zajíček tam byl taky. Do školy jsme se vrátili na oběd. Do školy chodím rád.“

Tomáš Kozák, 2. třída

„Cesta autobusem byla krátká, viděli jsme sklady ovoce a zeleniny a obrovskou váhu. Plyšový méďa Kubík nám dával otázky a za správné odpovědi nám dával dinosaury.“

Matyáš Polášek, 2. třída

„Více  se mi líbilo na zámku Lešná. Ten jsme obdivovali hned po návštěvě Ovocentra. Výlet se mi líbil.“

Jaroslav Mandula, 2. třída

„Na zámku nás provedla princezna, ukázala nám knihovnu, pracovnu. Měla pro nás nachystané různé soutěže, třeba nošení knížek na hlavě nebo tácku se sklenicemi  na ruce.“

Viktorie Onderková, 2. třída

„V Ovocentru nám ukázali váhu. Ve skladech byly jablka, hrušky, pomeranče, citrony a další ovoce a zelenina. Pak jsme  přejeli do zámku Lešná. Celý zámek jsme si prošli s princeznou.“

Jakub Pavlíček, 2. třída

„Tatínek princezny odjel, tak jsme si mohli zámek prohlédnout. Byly tam nádherné místnosti. Líbilo se mi, jak jsme si hráli s paní Jitkou hry.“

Alena Vaňková, 2. třída

„Na zámku Lešná jsem se dozvěděla o jeho minulosti a nejvíc mě bavilo nosit knížky na hlavě. Výlet se mi líbil.“

Markéta Zetochová, 2. třída

„Pěkné bylo, že každá komnata vypadala jinak. Výlet byl opravdu velmi podařený.“

Nicol Nováková, 2. třída

„V Ovocentru se mi líbil maskot medvěda Kubíka a ochutnávka ovoce a moštu.“

Adam Šrámek, 2. třída

„Také se mi líbilo, jak jsme dělali ovocné špízy. Moc se mi líbil ten zvláštní kráječ na jablka. Byl to moc pěkný výlet.“

Lillee Parks, 2. třída

„Byla tam velká váha, na které jsme se celá třída dohromady zvážili. Nakonec jsme navštívili krásný zámek Lešná. Výlet se mi moc líbil.“

Kamila Vavrušová, 2. třída

„V Ovocentru jsme procvičili naše smysly: zrak, sluch, čich a chuť. A na zámku Lešná zase hlavně zrak, sluch a hmat.“

Patricie Nerádová, 2. třída