A už je to opět tady! Velmi brzy dětem skončí školní rok a dočkají se tolik očekávaných prázdnin. Než jim toto bezstarostné období začne, musí ovšem splnit a dokončit všechny začaté úkoly ve škole. A právě jedním z nich je zakončení projektu – Střídání ročních období v rámci prvouky. 
I když podle kalendáře léto ještě není, pustili jsme se s předstihem do práce, abychom si vystavených sklenic užili do konce školního roku, který se kvapem blíží. Děti si opět vyčistily obsah svých jarních sklenic a dostaly už předem za úkol promyslet, co pěkného s letní tématikou tentokrát vymyslí.
Dopadlo to nad očekávání dobře. Ve sklenicích nám nechybí sluníčko, moře, ryby, želvy, písečná pláž, mušle, palmy a lodičky. Jak je vidět, žáčci se na léto a na dovolenou opravdu těší. Výsledky jejich práce posuďte podle fotografií nebo se můžete přijít podívat do školy.
Při celkovém hodnocení celoroční práce se dětem těžce vybíralo, které roční období se jim nejvíce líbilo a podařilo se jim nejlépe ztvárnit. Zjistily, že každá část roku je něčím zajímavá a že je hezké, že se nám roční doby střídají. 
Závěrem bych je chtěla pochválit a rodičům poděkovat za spoustu nápadů, potřeb a pomůcek, které si vždy ochotně přinesly a popřát jim, aby se konečně tolik očekávaného léta letos opravdu dočkaly!
 
Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 2. třídy

Sdílet: