V dubnu začíná poslední čtvrtletí školního roku. O výsledcích svých dětí se mohli rodiče přesvědčit na konzultacích 21. dubna. Zásadní krok učinili také deváťáci, kteří 15. dubna skládali přijímací zkoušky na střední školy a za týden se dozvěděli jejich výsledky. Všichni byli přijati (3 žáci na učební obory, 3 žákyně na gymnázium a 14 žáků na maturitní obory středních škol).

 

Děti čekalo i několik divadelních představení. 1. dubna se jim předvedly děti z Valašské Bystřice své nastudování pohádky Tři zlaté vlasy děda Vševěda. První Přemyslovce 4. dubna přiblížila žákům skupiny Pernštejni při vystoupení v sále kulturního domu. Výchovný koncert v Rožnově obohatil 19. 4. naše prvňáčky a druháky.

 

Našim žákům se dařilo i v soutěžích. Čtyři se zúčastnili 5. 4. ve Valašském Meziříčí okresního kola Matematické olympiády. Úspěšní ve svých kategoriích byli M. Dejmek z 8. třídy (6.-7. místo) a K. Fryšarová ze 7. třídy (8. místo). V rožnovské přírodovědné soutěži Moudrá sovička vybojovalo 1. místo naše družstvo ve složení J. Němec – šesťák, K. Fryšarová – sedmačka, L. Balejík – osmák a R. Jaskulová – deváťačka.

 

Malí sportovci ze 4. a 5. třídy se v rámci přátelského sportovního dopolednezúčastnili 12. 4. fotbalového turnaje s trojanovickou školou. Družstvo z těchto tříd pak 27. 4. obsadilo 3. místo v okrskovém kole u nás konaném McDonald´s Cupu.

 

Projekt ve čtení ve 4. a 5. třídě se tentokrát zaměřil na spisovatele J. Žáčka, A. Lindgrenovou a M. Kratochvíla.

 

Osmáci 19. 4. navštívili Úřad práce v Rožnově pod Radhoštěm a vyslechli si přednášku paní M. Kadlecové o volbě povolání a střední školy. Většina z nich také letos navštěvuje každé pondělí předtaneční kurzy v Rožnově.

 

19. 4. jeli do Rožnova také šesťáci a deváťáci na přednášku o Peru, která jim přiblížila daleké kraje.

 

Sdílet: