Škola v přírodě – dvě slůvka, která v nás vyvolávají příjemný pocit, dvě slůvka, která znamenají to, co především dětem během roku chybí – spojení s přírodou, život v kolektivu, romantiku, nové poznatky a zážitky…
Ve dnech  6. – 10. června  jsme pobývali na škole v přírodě v rekreačním středisku Bučina na Dolní Bečvě. Krásné prostředí, les a vůně trávy nás ihned oslovily. Celý pobyt byl v indiánském duchu, kdy se z žáků 4. ročníku staly indiánské kmeny a z dospělých náčelníci. Vyráběli jsme mandaly z písku či totemy z keramické hlíny, učili jsme se indiánské písmo a luštit šifry, orientovali se v přírodě, stříleli z luku, vrhali oštěpem, ve stezce obratnosti jsme zvládli plížení /i do kopce/, ručkování na laně, střelbu na cíl, vázali uzly, vyráběli jsme indiánský náramek a krásná trička, zkrátka program byl velice pestrý, hráli jsme si, soutěžili, ale také tvořili. Počasí nám celý týden přálo, takže jsme si užili sluníčka při turistice z Radhoště na Bučinu nebo při výšlapu na chatu Mír. Při táboráku se vystřídaly jednotlivé indiánské kmeny se svým pokřikem a náčelníci měli velmi těžké rozhodování. Napsali jsme mnoho diplomů a rozdali spoustu cen, díky sponzorům – rodičům, za což jim patří velký dík.
Závěrem bych obzvlášť chtěla poděkovat Monice Urbanové, Mgr. Pavlu Drdovi a  Mgr. Martinu Baselovi za práci, kterou po celou dobu pro děti vykonávali, nezištně a s láskou, vždy dobře naladěni a s úsměvem pracovali pro děti ve dne v noci a také dětem, které byly hodné, úžasné a šťastné…
 
Mgr. Dagmar Hladká
 
 
A nyní škola v přírodě očima dětí:
 
Celá škola v přírodě byla super. Nejlepší bylo dělat pískové mandaly. Moje mandala je hezká – od srdce…       

Martina Hajná
 
Mně se nejvíc líbilo to, jak jsme dělali totemy z keramiky a také lezení po provaze na čas.

Adéla Bajzová
 
Líbil se mi výlet na Radhošť a taky podepisování na trička.

 Barbora Švajdová
 
Nejvíc mě bavila olympiáda, protože jsme tam luštili šifru pod stromem.

Veronika Zetochová                      
 
Výlety byly úžasné, stejně jako celá škola v přírodě.          

Nela Gerlová

 

 

 

Sdílet: