V úterý 10. května 2016 se celá naše 7. třída vydala na Hradisko, kde byl pro nás panem učitelem Ludvighem a ing. Dobešem z Lesů ČR připraven projekt Naše lesy. 
Po příchodu na stanovené místo jsme se seznámili s dvěma lesníky ( revírníky) – Honzou  a Pepou. Také jsme se rozdělili na dvě skupinky. Náš první úkol bylo vyčištění kousku lesa. Soutěžili jsme, která skupina vytvoří větší hromadu dříví určeného na zetlení. Dřevo se přitom mělo uložit určeným způsobem tak, aby nezavazelo při pohybu zvěři. Po splnění úkolu jsme dostali kartičky, abychom si mohli zapisovat a lepit jehlice jehličnanů, které jsme v lese uviděli. Během procházky po lese jsme se  seznamovali s tím, jaké zde rostou stromy, rostliny, jací zde žijí živočichové. Obdivovali jsem majestátnou lípu, která by měla mít asi 250 let, udivoval nás taky veliký dub, jehož věk pan Pepa odhadoval na asi 350 let. Ke konci projektu jsme si užili i  spoustu zábavy.  Hráli jsme různé  hry. Nakonec nám Pepa a Honza ukázali lapáky i lapače na kůrovce, potom jsme si  zahráli na schovávanou a opekli špekáček. 
Tento projekt se nám moc líbil a děkujeme našim lesníkům za toto nádherné dopoledne.
 
                                   žák 7. třídy Michal Kočíb

 

 

 

Sdílet: