Dne 8. června jsme vyrazili vlakem z Hranic na Moravě na dvoudenní výlet do Prahy. Po příjezdu jsme procházeli pražskými, kde jsme navštívili Pražské jezulátko. Poté jsme pokračovali k našemu chvíli trvajícímu domovu, hostelu. Po zaslouženém odpočinku jsme se vydali na Orloj. Poté jsme se procházeli „levnou“ Pařížskou uličkou, z které jsme navázali na jednu z nejstarších památek: Židovskou synagogu a očkem jsme se podívali na Židovský hřbitov. Potom jsme nasedli do metra a nechali jsme se unášet podzemní dopravou až pod Vyšehrad. Když jsme spatřili opět světlo, uviděli jsme velkou gotickou stavbu, Vyšehrad. Hned za rohem na nás čekal Slavín, kde jsme se mohli procházet u hrobů slavných a významných herců, zpěváků, spisovatelů, atd… Poté nás čekala cesta na Petřín. Po vystoupení z lanovky nás hned upoutala Petřínská rozhledna, na níž nás čekalo 299 schodů vzhůru. Odměnou byla krásna prohlídka celé Prahy. Po tomto krásném zážitku jsme navštívili zrcadlové bludiště. Vzhledem k tomu, že se bohužel všichni dostali z bludiště, jsme se už celkem unaveni vraceli do hostelu.
 
Druhý den jsme asi v devět hodin vyrazili na Pražský hrad, kde nás uvítala katedrála sv. Víta, v níž jsme viděli např.: stříbrný náhrobek Jana Nepomuckého, kapli sv. Václava, … Po skončení jsme se vydali prozkoumat Zlatou uličku. Poté jsme pokračovali přes Karlův most na prohlídku Staroměstské radnice. Nakonec výletu následoval rozchod na Václavském náměstí. Když jsme opět sešli, vydali jsme se na vlakové nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku mířícího do Hranic na Moravě, kde už na nás čekali rodiče. Po dlouhém a namáhavém výletě jsme cestou domů vyprávěli rodičům své zážitky.   
 
 
Za třídu Verča a Terka a Marky

 

 

 

Sdílet: