V úterý 28.6. se hned ráno celá škola přesunula na Saharu, kde na nás čekalo přibližně 40 dravců a sov . Vyslechli jsme přednášku spojenou s letovou produkcí dravých ptáků. Odborný výklad zaujal snad všechny účastníky a byl prostoupen humorem a vtipnými historkami. Akce probíhala ve dvou fázích:  nejprve to byla asi třicetiminutová přednáška o životě každého druhu a  odpovědi na otázky, kdy nejlepší  žáci byli odměněni zajímavými dárky. Také si všichni mohli zblízka prohlédnout a pohladit největší sovu – výra velkého. Pak nastala letová produkce dravců, imitace lovu a přílet na ruku vybraných žáků.
 
Byl to pěkný program, který dostali žáci za sběr papíru. Děkujeme společnosti Seiferos z Lednice za jejich druhou návštěvu mezi nás a již nyní se budeme těšit na další setkání, které máme v plánu 22.6.2019.
 
Mgr. Dagmar Hladká

 

 

 

Sdílet: