Čtvrtek 20. 10.  2016 nebyl pro naše prvňáčky jen tak ledajaký obyčejný den. Byl to „Den jablíčkový“. Děti dostaly už předem za úkol, co všechno mohou do školy přinést. Byly to pohádky, písničky, básničky, obrázky s jablíčkovou tématikou. A abychom nebyli jen u teorie, tak jsme se vlastně učili, co všechno se dá z jablek vyrobit pro radost nebo k jídlu. Nechyběl nám mošt, přesnídávky, džus, štrúdl a celá spousta jiných výborných moučníků z jablek.

Hlavní pak byla soutěž „O nejkrásnější jablíčko“, kde pomáhali  vybírat i kamarádi z 9. třídy.  Nakonec se na 1. místě umístilo jablíčko Adámka Petružely, na 2. Ondry Manduly a Vašíka Randýska, na 3. místě Terezky Minarčíkové, na 4. Nikolase Valčíka a na 5. Verunky Jurčové.

Myslím, že se nám den velmi vydařil, děti si ho užily, hodně věcí se naučily např. při čtení jablíčkových slabik, počítání jablek atd. a na své si přišly i jejich mlsné jazýčky.

Všem rodičům bych chtěla velmi poděkovat za pomoc dětem s přípravou na tento projektový den.

                                                                     Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

 

 

 

Sdílet: