Dne 30. září se všichni žáci naší základní školy ihned po slavnostním ranním nástupu přemístili na Saharu. Přesněji řečeno do videčského sportovního areálu Sahara, který je sotva pár kroků od naší školy, takže jsme již za několik minut mohli začít soutěžit.

Pro žáky mladších ročníků (a také pro několik odvážlivců z řad starších) byly na hřišti připraveny hry jako shazování plechovek míčkem, nošení balónku na lžičce nebo závody v kopání do plastových kyblíčků.

Pokud jste si již kapsy naplnili sladkými odměnami, byl pravý čas zapojit se, i se svou třídou, do olympijského víceboje organizovaného SAZKOU. Změřili jsme, jak se nám vede v disciplínách jako je postoj čápa, T-běh nebo hluboký předklon. Také se soutěžilo ve sprintu na 60m a ve vytrvalostních bězích na 500 a 1000 metrů.

Každý kdo dokončil všechny disciplíny se mohl jít posilnit svou svačinkou anebo si s přáteli zahrát míčové hry.

Kolem jedné hodiny jsme se celí uondaní doloudali do jídelny a sportovní den jsme zakončili výborným obědem.

za všechny žáky školy napsala Kateřina Fryšarová z 8. třídy

 

 

 

Sdílet: