V pondělí 26. září jsme využili pěkného teplého počasí a vydali se směrem na jihovýchod do Moravského krasu. Pro mnohé páťáky i šesťáky to byla první návštěva této chráněné krajinné oblasti, a proto se na tento výlet všichni velice těšili.

Exkurzi jsme zahájili návštěvou Punkevních jeskyní. Největší úspěch měla u dětí samozřejmě projížďka po řece Punkvě a prohlídka propasti Macocha. Když nás paní průvodkyně zavedla na dno propasti, bylo na každém z nás vidět, jak obrovská a magická je síla tohoto kouzelného místa. Mnozí z nás zůstali pouze němě stát, ti otrlejší stihli vytáhnout mobilní telefon a udělat si nějaký snímek pro rodiče nebo sourozence.

Po návštěvě Moravského krasu jsme se přesunuli do Olomouce do ZOO na Svatém Kopečku a poté už náš autobus směřoval směr Střítež n. Bečvou a Vidče.

 

Šárka Pavlíčková (tř. uč. 6. ročníku) a Eva Mandulová (tř. uč. 5. ročníku)

 

 

 

Sdílet: