Dne 15. prosince 2016  se žáci 8. ročníku  naší školy v rámci dějepisného vzdělávacího programu zúčastnili celodenní výpravy za historií.

Ranní vstávání před čtvrtou hodinou ranní nikoho neodradilo a tak jsme společně v 04,30 v plné sestavě vyrazili za spoustou informací, které o rodu Habsburků pro nás připravil náš průvodce PhDr. Pavel Kočí.

Nejdříve jsme navštívili letní sídlo Habsburků zámek Schonbrunn,  zde v zahradách Neptunovu fontánu a kolonádu Gloriette.

Po přesunu do centra  Vídně jsme se zastavili u  památníku   Marie Terezie, pokračovali jsme přes vodní hrad Habsburků Hofburk k Dómu sv. Štěpána.

Na závěr naší vzdělávací expedice jsme chvíli postáli před kostelem, kde bylo vystaveno tělo Přemysla Otakara II. po bitvě na Moravském poli, vzpomněli na krásnou Alžbětu Bavorskou u jejího památníku ve Lidových zahradách.

Na úplný konec našeho programu nás čekaly světoznámé vánoční trhy před Novoměstskou vídeňskou radnicí a po fotce před budovou parlamentu jsme nastoupili do autobusu a ve 22,00 jsme šťastně dorazili domů.

Program proběhl bez větších problémů, chválím všechny účastníky expedice za jejich chování a reprezentaci naší školy.

 

 Mgr. Ladislav Ludvigh

 

 

 

 

Sdílet: