V pátek 20. ledna 2017 navštívila naši školu paní Michaela Koníčková (lektorka Nadačního fondu Albert) s výukovým programem zaměřeným na pět zásad správného stravování, složení jídelníčku, zásady správného nakupování, hygieny při stravování a  přípravu zdravé svačinky. 
 
Na každé téma byl pro děti připraven soutěžní úkol. Děti plnily úkoly ve skupinkách a sbíraly ve škole velmi nepopulární (ale od „Alberta“ vzácné) „pětky“, poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny pouze hmatem, rozdělovaly potraviny do skupin, tvořily krásné obrazce ze zdravých potravin, na kterých si v závěru také pochutnaly.
 
Každý si za svou šikovnost odnesl vysvědčení, na kterém sice byly samé pětky, ale ty tentokrát znamenaly, že děti vše zvládly na jedničku. Prostě u Alberta nejde o známky… 
 
 
 
Mgr. Dagmar Plesníková a Mgr. Eva Mandulová , tř. uč. 2. a 5. třídy

 

 

 

Sdílet: