Úterý 13. 6. 2017 bylo pro děti z 1. třídy naší školy opravdu slavnostní. Byly totiž pozvány do naší nově opravené  knihovny, kde za účasti paní knihovnice Boženy Zajícové, Renaty Vinklerové a dalších 2 knihovnic z rožnovské knihovny a paní místostarostky Vidče Mileny Dudové byly slavnostně pasovány na opravdové čtenáře.

Také byl pro ně připraven poučný program, děti si poslechly pověst o dvou sestrách, které kdysi žily na Hradisku. Pověst je o to více zaujala, protože byla nejen předčítána, ale z části i zdramatizována a vystupoval v ní  opravdový pes Orion. Před samotným pasováním musely přečíst určitou část textu a slavnostně odpřísáhnout „čtenářský slib“.

Za odměnu pak dostaly pěknou knížku, dáreček, přihlášku do knihovny a sladkou dobrotu.

Všem se nám v knihovně líbilo a za všechny dárečky ještě jednou děkujeme.

 

         Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

 

 

 

Sdílet: