Součástí tematického plánu učiva 7. ročníku tělesné výchovy je také lyžařský kurz. Pro letošní rok jsme zvolili formu dojíždění a jako destinaci jsme si vybrali ski areál Bílá v termínu od 26. února do 2. března. V pondělí ráno se žáci sešli i s veškerou výzbrojí před školou, kde už na ně čekal autobus. Jenže venkovní teplota atakovala – 20 stupňů Celsia. Výcvik se přesto zahájil, ale pro dlouhodobější nepříznivou předpověď se další dny posunuly až na další týden. Celkem se kurzu zúčastnilo 19 žáků, i když ne všichni skrze nemoc jej mohli absolvovat po celou dobu. Sněhové podmínky byly ovšem dobré, a tak i nálada na svahu byla po celou dobu kurzu výborná. Poslední den si učitelé pro obě skupiny připravily mini závod mezi branami, kde první tři z každé skupiny obdrželi hodnotné ceny. Důležité bylo, že začátečníci udělali obrovský pokrok dopředu a pokročilí se zase všestranně zlepšili v technice. Celkově se kurz velmi vydařil a doufáme, že i další roky budou tak povedené.

 

 

 

 

Sdílet: