Koncem dubna se naše škola již tradičně zapojila do okrskového kola McDonald´s Cupu. Jedná se o celorepublikový fotbalový turnaj pro žáky 1. stupně základních škol. Pořadatelem byla letos naše škola, nicméně dějištěm hry se stala umělá tráva v Zubří. Nejprve své síly změřily týmy poskládané z žáků 1. – 3. tříd, kde se naši chlapci umístili na krásném třetím místě, když nestačili na celky ze Zubří a Dolní Bečvy.  Na postup to tím pádem bohužel nestačilo. O den později se opět v Zubří utkaly týmy sestavené z žáků 4. a 5. tříd. Kromě výše zmíněných celků se navíc ještě přihlásily týmy z Valašské Bystřice a Videčské. Konkurence to byla nabitá a boj byl o každý balón. Po odehrání všech 10 zápasů se nakonec radovali z vítězství naši chlapci. Ti nedali soupeřům, až na jednu remízu, vůbec žádnou šanci a vybojovali si postup do okresu. Ten se konal 15. května a tentokrát na travnatém hřišti v Zašové. Celkem se ho zúčastnilo 6 týmů: ZŠ Luh, Zašová, Vidče, Valašská Polanka, Sychrov a Vyhlídka. Naši kluci nehráli špatně, ale chyběla jim souhra a především góly. Z 5 zápasů se nám jich podařilo vstřelit pouze 6 a to v konečném součtu stačilo na nepopulární 4. místo. Největší radost měli samozřejmě chlapci ze ZŠ Sychrov, neboť ti si vybojovali postup do krajského kola. I přes nepostup našeho týmu se turnaj velmi vydařil. Počasí vyšlo taky dobře, takže nezbývá než chlapcům poděkovat a popřát jim další fotbalové úspěchy.

 

Sdílet: