27. března 2018 se na Horní Bečvě konalo okrskové kolo ve volejbale dívek.  Z naší školy se vypravilo celkem 7 starších žaček.  Hrálo se na dvou hřištích, protože se přihlásilo 8 týmů. Naše děvčata s přehledem vyhrála skupinu a postoupila do finále. Zde nastoupila proti celku z Horní Bečvy. Zápas to byl napínaný a rozhodlo se až ve třetím setu. Naše holky udržely nervy na uzdě a zvítězily. Okresní kolo se konalo, o týden později 3. dubna 2018. Pořadatelem byla opět Horní Bečva. Tentokrát se však zúčastnilo už jen 5 týmů. I přes těžké herní chvíle se našemu celku opět podařilo zvítězit.  Na odpočinek však nebyl prostor, poněvadž krajské kolo se mělo odehrát hned následující den. Spolu s výběrem chlapců z Valašského Meziříčí jsme se brzo ráno vydali soukromým autobusem až do dalekých Bojkovic. Ve zdejší hale se sjeli nejlepší dívčí a chlapecké týmy. V kategorii dívek zápolilo mezi sebou 5 týmů, u chlapců pouze 4 týmy. Hned v prvním setu narazila naše děvčata na obhájkyně z minulého roku na výběr Zlína. Parádním začátkem jsme dokonce vybojovali první set v náš prospěch. Bohužel tato výhra byla první a zároveň tou poslední. Přesto, že všechny výběry byly v celku vyrovnané, se našim už dále nedařilo. Nakonec se děvčata umístila na 5. místě. Pro naši školu je však i toto úspěchem, neboť si holky alespoň zkusily a prožily atmosféru krajského turnaje. A získaly tak cenné sportovní zkušenosti.  Celému týmu patří veliká  pochvala za vzornou reprezentaci. A do budoucna jim přejeme další úspěchy.

 

Sdílet: