Během měsíce června se v Rožnově pod Radhoštěm konala VIII. Rožnovská olympiáda dětí a mládeže. Tato oblíbená sportovní událost, konající se každé dva roky, přilákala mladé sportovce z celého mikroregionu Rožnovsko. Své místo zde měly také výběry z německých, maďarských a slovenských škol. Naše olympijská výprava čítala první den, kdy se zápolilo v atletice, 22 sportovců. V nabité konkurenci se naši žáci neztratili a dokonce jsme slavili první úspěchy. Ve sprintu zvítězila Sofie Valčíková a druhé místo obsadila Adéla Ondřejová. Sofie navíc ještě přidala druhé místo ve skoku dalekém. Dalo by se tedy říci, že naše děvčata opanovala závod v běhu na 60 metrů. Odpoledne se do atletického klání zapojili žáci druhého stupně a opět to zacinkalo. Na skvělém druhém místě ve skoku dalekém skončila Renáta Jaskulová. Po změření časů v běhu na 60 metrů však došlo k situaci, že dvě žačky měly zcela shodné časy a muselo se rozhodnout až v odvetném finále. Na start se tedy znovu postavila naše Renča a za podpory většiny diváků i zde zvítězila a brala tedy nakonec bronz. První den byl tedy velmi úspěšný. V pátek ráno odstartovaly týmové sporty. Kde jsme měli hned tři zastoupení. Smíšený volejbal a pak malá kopaná v obou kategoriích. Po nedávných úspěších náš tým volejbalistek, doplněný o chlapce, dokázal navázat na skvělou formu a opět jsme se radovali ze zlaté medaile. V turnaji fotbalistů byla konkurence asi největší, nicméně mladší kluci bojovali jako lvi a nakonec z toho bylo zase skvělé první místo. Celkově se VIII. ročník olympiády ze strany naší školy mimořádně vydařil a doufáme, že za dva roky na tyto úspěchy hrdě navážeme. Veliký dík patří všem reprezentantům, kterým přejeme další skvělé úspěchy na půdě naší školy.

 

 

 

Sdílet: