Ve čtvrtek 27. září 2018 se žáci 7. a 8. třídy se svými třídními učitelkami vydali po stopách rodiny Baťů.

Brzké ranní vstávání se nám vyplatilo, užili jsme si plavbu na Baťově kanálu z Veselí nad Moravou k plavební komoře ve Vnorovech a zpět. Vše doprovázel pohodový výklad paní průvodkyně Šulcové o historii Baťova kanálu, principu fungování kanálu a funkci plavebních komor na kanálu. Jednorázový výcvik plavby na raftech byl příjemným zpestřením, i když si někteří smočili kotníky. Všichni jsme vše přežili bez potíží a mokrým ponožkám jsme se zasmáli.

Pokračovali jsme exkurzí v Baťově mrakodrapu ve Zlíně, opět s výkladem o historii působení rodu Baťů ve Zlíně. Některé děti byly hodně překvapené, jak u to u Baťů „chodilo“ a jaký vládl režim. Všichni ale nakonec uznali, že Baťovi svůj systém měli opravdu hodně „promakaný“. Výjezd Baťovým výtahem na terasu budovy č. 21 a výhled na celý Zlín byl třešničkou na dortu naší exkurze.

Nezapomněli jsme ani na nákupy a domů se v pohodě vrátili…

 

Mgr. Eva Mandulová, Mgr. Šárka Pavlíčková
třídní učitelky 7. a 8. třídy

 

 

 

Sdílet: