Ve středu 10. 10. 2018 absolvovali žáci 3. a 5. třídy společně exkurzi do Valašského Meziříčí. První zastávka byla ve hvězdárně. Děti ze 3. třídy si vyslechly přednášku se spoustou zajímavých doplňujících obrázků, které se týkaly Země, Slunce a Měsíce. Taky měly připraveny spoustu otázek k této problematice. Pan přednášející jim mimo jiné nezapomněl ukázat veliký hvězdářský dalekohled.
Naši starší páťáci se zase vydali skrze celou Sluneční soustavu, nechyběly krátké video -záběry a samozřejmě spousta zajímavostí k tomuto tématu. Děti si nakoupily suvenýry s vesmírnou tématikou – pohlednice, záložky, pravítka a magnety.
Dalším cílem našeho putování bylo Muzeum řeznictví – Krásno. Tam se nejprve všichni podívali na krátký film, jak vypadala na Valašsku zabíjačka v minulosti a jak to vypadá v masokombinátu dneska. No a potom jsme si prošli samotné muzeum a prohlédli si spoustu řeznických strojů a mlýnků.

 

Mgr. Vlaďka Slámová a Mgr. Pavla Smílková

 

 

 

Sdílet: