V pátek 26. 10. 2018 se třeťáci vydali na besedu na náš obecní úřad. V rámci učiva prvouky, kde probíráme naši obec a její okolí, jsme se rozhodli vidět náš úřad na vlastní oči a dozvědět se různé zajímavosti od těch nejpovolanějších.

Nejprve se nám věnoval pan starosta Pavel Drda. Povykládal dětem, co všechno má úřad na starosti a děti na něj měly spoustu zajímavých dotazů. Podívali jsme se do obřadní síně a nakonec besedovali u paní matrikářky Svaťky Minarčíkové. Tam to bylo pro žáčky nejzajímavější. Měli možnost nahlédnout do matričních knih, kde se píšou záznamy o sňatcích nebo viděli také, jak má každý dům na kartičce napsáno, kdo v něm přesně bydlí.

Nakonec je u paní matrikářky čekala sladká dobrota. Po absolvování besedy se už nyní někteří rozhodli, že by jednou chtěli pracovat jako starosta nebo matrikářka 😊.

Všem, kteří se nám obětavě věnovali, moc děkujeme !

 

Za 3. třídu Mgr. Vlaďka Slámová

 

 

 

Sdílet: