26. října 2018 vyrazili vlakem z Hranic na Moravě v brzkých ranních hodinách žáci 6. třídy s třídní učitelkou Alenou Cábovou a paní učitelkou Dagmar Kovářovou na jednodenní poznávací exkurzi do Prahy. Protože většina žáků jela do hlavního města úplně poprvé, bylo naším cílem v Praze něco zažít a také poznat. První naší zastávkou bylo Václavské náměstí, odtud jsme zamířili přes Národní třídu k prohlídce budovy a prostor Národního divadla. Dále se nám dvě hodiny věnovala profesionální paní průvodkyně, která nám ve sluníčkem prozářené Praze ukázala typické památky i méně navštěvovaná místa Malé Strany a Starého Města. Nechybělo samozřejmě ani osobní volno, které si žáci užívali v obchodních domech Kotva a Palladium. V podvečerních hodinách jsme se metrem přesunuli do Kongresového centra, kde jsme zhlédli muzikál Filipa Renče Tři oříšky pro Popelku. Před 22. hodinou už jsme mávali noční Praze z oken rozjetého vlaku. I přes celodenní nabitý program a únavu, která na nás dolehla právě na zpáteční cestě domů, jsme si pražský pobyt moc užili a určitě máme na co vzpomínat.

 

Za 6. třídu Mgr. Alena Cábová

 

 

 

Sdílet: