V pátek dne 9. listopadu shlédli žáci 1. a 2. třídy pohádkový muzikál Kocourek Modroočko, za kterým jsme se vydali do Divadla loutek v Ostravě.

Modroočko se narodil jako roztomilé kotě, který zvídavě a nemotorně osahával svět a postupně se učil kočičímu životu. Jeho průvodcem byl učený Zrzunda, Natrhouško a krásná kočka Zelenoočka. Modroočko postupně vyrostl v kočičího mládence a ve světě našel své místo. Zjistil, jak dovede být ten „kočičí život“ zajímavý, někdy sice krutý, ale především moc krásný. V představení zaznělo několik veselých, rytmických, milých a přátelských písní Marka Ebena.

Příhody kočičího kluka Modroočka sledovali všichni žáci velmi pozorně a bylo vidět, že je scény na jevišti zaujaly a pobavily. Všichni odjížděli z divadla spokojeni, obohaceni o pěkný kulturní zážitek.

 

Mgr. Dagmar Hladká a Mgr. Dagmar Plesníková

 

 

 

Sdílet: