V pátek 26. října si páťáci připomněli 100 let republiky projektovým dnem. Aby byl tento den co nejzajímavější, většina žáků se oblékla do dobového oblečení. A všem to náramně slušelo! Také ochutnali dobové dobroty jako bábovku, jablkový koláč či perník, které doma s rodiči připravili.

Žáci se seznámili s nejdůležitějšími milníky sta let historie naší republiky a zavzpomínali na významné české osobnosti – politiky, sportovce, vědce, výtvarníky a umělce. Připomněli jsme si, čím je naše republika „světová“, zásluhy T. G. Masaryka o republiku, poznávali předměty denní potřeby z této doby a také na závěr trošku tvořili. Nejtěžším úkolem bylo dokreslení poloviny portrétu osobností z českých dějin. Dětem se zadané úkoly podařily a sami se o tom můžete přesvědčit na výstavce našich prací na chodbě ZŠ.

Informací a zábavy bylo plno a chtěla bych všechny děti moc pochválit za jejich snahu a pěknou práci na tomto projektu. Děkuji také rodičům za jejich podporu.

Tak všechno nejlepší, naše milá republiko!

Pavla Smílková, tř. uč. 5. třídy

 

 

 

Sdílet: